12 Kas

ŞİİR BARIŞA GİDEN YOLDUR. KADIN DA…

ŞİİR BARIŞA GİDEN YOLDUR.
KADIN DA…
Haziran 2011’de Colombia’nin Medellin şehrinde, aralarında ülkemizden Ataol Behramoğlu’nun da bulunduğu birçok ülkeden 37 şair tarafından kurulan Dünya Şiir Hareketi (World Poetry Movement/WPM), öncülük ettiği şiir okuma etkinlikleriyle dünya ölçeğine önemli ve etkin bir sivil toplum kuruluşu kimliği kazanmıştır.

Dünya Şiir Hareketinin çağrısıyla dünyanın pek çok ülkesinde eş zamanlı olarak düzenlenen etkinlikler, bu yıl Kasım ayı içinde “Şiir Barışa Giden Yoldur” başlığı altında gerçekleştirilmektedir. (Şairlerimiz ve ilgilenenler https://www.wpm2011.org internet sitesinden bu hareket ve etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler.)

“Şiir Barışa Giden Yoldur” etkinlik zincirine İstanbul’dan eklenecek halka “Şiir Barışa Giden Yoldur. Kadın da…” başlığı altında Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfınca, Pen Yazarlar Derneği’nin katılımı ve Şişli Belediyesi’nin katkısıyla Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde 18 Kasım 2019 saat 19.00’da düzenlenecektir.

Etkinlikte günümüz Türk şiirinin önde gelen temsilcileri yer alıyor. Dünya Şiir Hareketi Yönetim Kurulu’ndan Ataol Behramoğlu ile İstanbul’dan şair Turgay Fişekçi’nin destek verdiği ve şair Nurduran Duman’ın yürüttüğü etkinliği, İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısı Gerçek Alnıaçık sunacak. Şairlerin barışa giden yola şiirden seslerini harf harf döşeyeceği akşam müzikle de bütünleşecektir.

Etkinlikte seslerinden barış şiirleri dinleyeceğimiz şairler; Pelin Batu, Gülsüm Cengiz, Nurduran Duman, Aslı Durak, Tülin Dursun, Gülseli İnal, Arife Kalender, Hilal Karahan, Çağla Meknuze, Nilay Özer, Pelin Özer, Leyla Şahin.

Katılımınız barışa giden yolda önemli bir katkı olacaktır.
Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı
Telefon: (0212) 221 73 15
Email: nazimhikmetvakfi@gmail.com

Yorum Yap

© 2023 Bu Bir Tülin Dursun Delice Paylaşım Sitesidir! | Yazılar (RSS) and Yorumlar (RSS)