18 Oca

AHPARİG

19 Ocak 2007’ydi. İstanbul’un orta yerinde , Agos Gazetesi’nin önündeydi…

O gün, orada, yeryüzünün en güzel, en değerli , en yapıcı insanlarından biri, meslektaşımız, arkadaşımız Hrant Dink katledildi. Daha özgür, daha bağımsız, daha adil, daha mutlu, daha umutlu bir Türkiye ve daha barışçıl bir dünya için çalışan; şiddetten, ırkçılıktan, bağnazlıktan, sömürüden, baskıdan, ayırımcılıktan arınmış bir Türkiye, bir dünya yaratmak için didinen, çalışkan gazeteci – yazar Hrant Dink göz göre göre, neredeyse ilan edile edile katledildi.

Aradan geçen bunca zamanda her 19 Ocak günü, dil, dink, ırk farkı, cinsiyet farkı, etnik köken farkı, düşünce farkı gözetmeyen insanlarla birlikte PEN Yazarlar Derneği olarak değerli arkadaşımızın anısına Agos Gazetesi’ni ziyaret edip “Hrant Dink aydınlığınla” birbirimize kenetlendik.

Bu yıl pandemi koşulları nedeniyle bu kucaklaşmayı gerçekleştiremiyoruz. Ancak aklımız , kalbimiz ve ruhumuzun sizlerle olduğunu bilmenizi istiyoruz. Ve bir kez daha “Gerçek failleri bulunmamış suikastlarla bir arada yaşamaya alışmak istemiyoruz!” diyerek, gerçek faillerin bir an önce bulunmasını ve adaletin yerine getirilmesini istiyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla

PEN Yazarlar Derneği.

Yorum Yap

© 2023 Bu Bir Tülin Dursun Delice Paylaşım Sitesidir! | Yazılar (RSS) and Yorumlar (RSS)