23 Nis

MÜDÜRÜ ALKIŞLIYORUZ

Yoksa kınayacağımızı mı sandınız? Koskoca ilçe milli eğitim müdürü, eğitimci yani, ne yaptığını bilen kişi. Yürekli mi yürekli, hakkı olan düşünce ve ifade özgürlüğünü kullanmış, öğrencilere bu anlamda da örnek olmuş ve elbette bu mevkiye de çalışıp didinerek gelmiş, yani koltuğunu fazlasıyla hak etmiş! Niye kınayalım!

Üzüldük. Mersin Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bakkal görevinden alınmış. Suçu neymiş ki? Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Nutuk adlı yapıtında Osmanlı Padişahı Vahdettin’e yönelik ‘soysuzlaşmış, alçak’ gibi ifadeler kullanmış, dönemin Osmanlı Hükümeti için de ‘aciz, haysiyetsiz, korkak demiş. Müdürümüz de duyarlı bir kişi olduğunu göstermiş, Atatürk’ün elinde sigaralı resmiyle çocuklara ‘kötü örnek’ olduğunu da söyleyerek, tabii bu da pek düşünceli bir davranış, kitabın okullara dağıtımını yasaklamış!

Şimdi aklımıza Helal, Adanalı Celal!’ filan gibi alkış yerine de geçecek sözler geliyor ama, sayın müdürü yüksel ki yerin bu yer değildir!” diyerek teselli etmek istiyoruz. Daha gençsin, böyle devam et, ohooooo, seni kim bilir ne yüce vazifeler bekliyor göreceksin! Hatta bu olay senin istikbalinin garantisi oldu bile diyebiliriz!

Bize inanmıyorsan, Maarif Nazırı’ na, başka hazır ve nazırlara, iletişim işleriyle uğraşanlara, sen bizden daha iyi bilirsin, bizi yorma, kime istiyorsan sor!

Bak sakın üzülme, yok bugün 23 Nisan’mış, gelecek ay 19 Mayıs’mış, sonra 29 Ekim’miş, Cumhuriyetmiş, 2 yıl sonra 100. Yılıymış, Atatürk kurmuş, bunlar eskidendi, geçti! Hadi sayın müdürüm Mustafa Bakkal, daha büyük vazifeler için hazırlan, sen daha iyi yerlere layıksın!

PEN Türkiye daha başka ne desin?

PEN TÜRKİYE

Yorum Yap

© 2024 Bu Bir Tülin Dursun Delice Paylaşım Sitesidir! | Yazılar (RSS) and Yorumlar (RSS)